Discord Nasıl İndirilir

Discord Nasıl İndirilir

Discord kullanmak isteyen kişilerin ilk olarak bu uygulamayı bilgisayarlarına ya da telefonlarına kurması gerekmektedir. Discord Uygulaması Hakkında Mutlaka Bilmeniz Gerekenler adlı yazımızın bu bölümünde sizlere hem Bilgisayara Discord İndirmek hem de Telefona Discord İndirmek ile ilgili bilgiler vereceğiz.

 

Discord indirmek isteyen kişiler bu uygulamayı bilgisayarlarına indirmek istiyorsa öncelikle uygulamanın kurulum dosyasını güvenilir bir platform üzerinden indirmeye özen göstermesi gerekmektedir. Genellikle Discord indirme işlemi için kişiler bilgisayarlarının uygulama marketleri ya da Discord internet sitesi üzerinden uygulamayı indirebilmektedir. Discord indirmek için;

 

  • Discord’un internet sitesi olan Discord.com adresine giriş yapın.
  • Discord internet sitesine giren kişiler internet sitesine giriş yaptıktan sonra ana sayfada Discord indirme Linkini ‘’ Mac İçin İndir’’ ve ‘’Windows İçin İndir’’ gibi göreceklerdir. Burada Discord’un yaptığı yönlendirme bilgisayarınızın işletim sistemi ile ilgilidir.
  • Kişilerin bu linke tıkladıktan sonra Discord direk olarak bilgisayarınıza indirilecektir.
  • İndirme işlemi tamamlandıktan sonra Discord Kurmak için kişilerin kurulum dosyasına tıklamaları ve istenilen adımları tamamlamaları gerekmektedir.
  • Ardından bilgisayarınıza Discord kurulmuş olacaktır.

 

Discord’u bilgisayardan kullanmak istiyorsanız programı indirerek kullanabileceğiniz gibi tarayıcınız üzerinden de kullanabilirsiniz. Discord internet sitesinin ana sayfasında bulunan Discord’u tarayıcıda aç bölümüne tıklayarak bir kullanıcı adı girebilir ve Discord’un gizlilik politikası ve hizmet koşullarını inceleyip onayladıktan sonra uygulamayı tarayıcınızda kullanabilirsiniz.

 

Telefona Discord indirmek isteyen kişiler ise;

 

  • İlk olarak Google Play Store ya da APP Store giriş yapmalıdır.
  • Ardından arama ekranına Discord yazılmalıdır. Aramayı gerçekleştirdikten sonra Discord ile ilgili uygulama sonuçlarında karşınıza Discord uygulaması çıkacaktır.
  • Uygulamanın yanında bulunan Yükle veya İndir butonlarına tıklayarak. Yükleme doğrulamasını yapabilirsiniz.

 

Doğrulamanın ardından Discord cep telefonunuza indirilecektir. Sizler de bunun sonrasında bir Discord hesabı açarak Discord kullanmaya başlayabilir ve keyifli zaman geçirebilirsiniz.